Návod na první Quest Valéra Kočkoty

Zdar kemo, já jsem Džigo Pantofel a poradím ti, jak začít hrát tudlenctu gamesu! Na začátku hry máš k dispozici všechny lokace, čéče a to by se jeden ztratil. Proto ti tady sepíšu postup, jak zvládnout prvního kvesta, abys pak mohl samostatně dojít cíle.

Na začátku hry se objevíš na pohřbu svýho dědka. Nejdřív se s ním musíš rozloučit, takže promluvíš s jeho hlavou, řekneš mu nějaký to citový slovíčko a pak samozřejmě prošmátráš jeho kapsy. A ejhle, v jedný kapse má nějaký lejstro.

To samozřejmě sebereš a vydáš se ven z kostela. Doma v pokojíku se pak na to lejstro mrkneš a zjistíš, že je to mapa pokladu. No tě pic! To je teda věc! Samozřejmě, to by nebylo jen tak, kdyby název ostrova, na kterým je zakopanej poklad, nebyl od něčeho zamazanej. Takže máš sice mapu, ale víš houbelec. Jediný, co ti zbejvá, je nechat dědka obživnout a vymlátit z něj jméno toho ostrova.

Tak a tady začíná samotná gamesa. Vejdi do obýváku, pokecej s matkou. Ta tě pošle pro zelí do sklepa, takže šup dolů do sklepa, do truhly a seber hlávku zelí.

Dej ji hlávku zelí a zeptej se na dědka, ta se ti samozřejmě vysměje, ale pošle tě za čarodějkou. Cha! To je nápad, ta stará bréca by mohla vědět, jak obživnout mrtvolu! Rovnou s matkou pokecej podruhé, dá ti tři krejcary kapesnýho. A vyjdi ven z chatrče. Hned na začátku se ti ukáže ten buzik Trevor. Dej na něj pozor, když se k tobě přiblíží, dá ti polibek. Vydej se k náměstí, kde jsou stánky s tretkama. U té borky vpravo nahoře si kup za kapesný svíčku a sirky, pozdějc se budou hodit.

A pak se vydej nahoru za čarodějkou. Pokud máš mapu, čarodějku najdeš na lokaci H1. Ta stará bréca je pěkně nadržená a dřív, než ti pomůže, chce jedno pořádný prcání. Což samozřejmě pro tebe, jako mladého švarného jinocha, není zrovna vábná myšlenka. Musíš teda vymyslet, jak tu babku uspokojit, aniž bys musel smočit vlastní piroh.

A jedno řešení se samozřejmě hnedle nabízí. Dát jí nějakej klacek, kterým si tu vagínu pořádně projede. Prostě dřevěný dildo! Sám bys nevyřezal ze dřeva ani špalek, proto se vydáš hned za dřevorubcem, kterej kromě rubání dřeva provozuje taky řezbářkou praxi. Najdeš ho na lokaci B2.

Dřevorubec je statný chlapík a rád ti vyřeže ze dřeva pořádnej klacek. Pošle tě ven pro dřevo, tak seber první kus dřeva, co najdeš u jeho chalupy a dones mu to. A je to, ten šohaj se pustí do díla a než bude mít hotovo, projdi se po okolí. Jakmile ti dá dildo, vrať se hned za babiznou a nech ji si prorachtat pičku. Ta ti pak celá uspokojená poradí, že abys obživnul mrtvolu, musíš do toho jejího kotliska vhodit 3 oblíbený věco toho nebožtíka. Pokud si to nepamatuješ, nezoufej. Během pohřbu měl totiž farář řeč ohledně několika oblíbených činností tvýho dědka. Tak se za ním stav si ty věci připomenout a když mu řekneš, že jsi byl během obřadu na drogách, obměkčí se jeho srdce a řekne ti, že potřebuješ sehnat blatnici skvrnitou, síru a převařenej pysk.

Tak jako první se vydej na mýtinu která vede po cestě od vinaře (C4). Tam poskakuje obrovský žabisko, tak ho seber. Dál se budeš muset vydat do jeskyní (A1). Ve třetím patře je tam v dřevěné bedně spousta síry, tak ji seber.

Pak se vydej rovnou k čarodějce a prohledej ji skříně. V jedné najdeš pysky staré babky. No a teď to všechno nahaž do jejího kotle. Buch! A máš obživovací lektvar! Tak teď už stačí zajít na hřbitov (F3) a najít ten správnej hrob. Jakmile ho najdeš, postav na něj svíčku a pak to celý pokrop tím lektvarem.

Objeví se dědek a po pár zdvořilostních frázích ti řekne jméno ostrova, na kterým je ten poklad. No a jelikož je to ostrov, budeš na něj muset nějak doplout. Tím jsi splnil prvního kvesta! Teď už stačí zajít na přístaviště s majákem a pokecat s kapitánem. Ten tě hned zaměstná, protože aby přistála k pobřeží jeho loď, budeš muset zapálit signální oheň na majáku. K tomu ti stačí ta sirka, co sis koupil na trhu. Pak už se můžeš pustit do plnění všemožných kvestů, protože kapitán si účtuje za jednu plavbu 100 krejcarů, takže ti nezbyde, než jít do vesnice vydělávat…

Tak a teď tady mám ještě dva dobrý tipy: na začátku je dobrý mít mapu, ať nechodíš pořád dokola jak trotl. A taky je dobrý v okolí města prohrábnout kde co. Někde je totiž ukrytej teleportační roh, kterej ti značně usnadní chození po lokacích…